Озборувања

Ќерката на Аамир Кан, Ајра Кан се сврши со момчето Нупур Шихаре во Италија

Ќерката на Аамир Кан, Ајра Кан, во четвртокот се огласи на социјалните мрежи за да објави дека е свршена со своето долгогодишно момче Нупур Шихаре.

Ајра го сподели видеото на Инстаграм со натпис: „Попај: Таа рече да. Ира: Хехе. Реков да.”

Нупур на своите приказни на Инстаграм сподели неколку фотографии и на едната напиша: „Таа рече да“, а со друга фотографија напиша: „Ајронмен имаше посебно место jahan humara roka hua, разбираш? (Ајронмен имаше специјално место каде што се веривме.


Фатима Сана Шаик отиде во делот за коментари и напиша: „Ова е најслаткото нешто што сум го видел. Уфф. @nupur_shikhare толку филмски уфф“. Кришна Шроф напиша: „Ова е најслаткото нешто некогаш! Честитки, девојченце“.

Претходно, Ира зборуваше за нејзината врска со Нупур, па дури и спомна како тој и помогнал со нејзината анксиозност. Во едно од нејзините видеа на Инстаграм, таа рече: „Но, додека се гради, разговорот со Попај (Нупур) и дишењето помогнаа да не дојде до напад. Барем за неколку часа. Тоа зависи и од тоа дали подоцна ќе добијам повторно стрес од друг стимул. Животот е полн со променливи. Ако се обидувате да бидете внимателни, не заборавајте да ги земете сите предвид“.

Ира Кан и Нупур Шихаре се во врска веќе неколку години. Тие често се гледаат еден на друг на социјалните мрежи.

поврзани написи

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Придружете ни се на Telegram