АктерПознати личности

Адриен Броди Нето вредност, возраст, Вики, фотографии, награди и контроверзии денес

Оваа статија опфаќа информации за моменталната нето вредност на Адриен Броди, како и за последните 5 години нето вредност, лични детали, фотографии, контроверзии, награди, помалку познати факти, ЧПП и сè што сакате да знаете за него.

Биографија и лични податоци на Адриен Броди

Адриен Броди е познато име во Холивуд. Фит актерот Адриен Броди е еден од најдобрите актери во Холивуд. Во светот има милиони фанови и следбеници на Адриен Броди и следбениците секогаш сакаат да добијат максимални информации за својот омилен актер. 


Адриен Броди во центарот на вниманието

Фото галерија на Адриен Броди
Фото галерија на Адриен Броди
Фото галерија на Адриен Броди
Фото галерија на Адриен Броди
Фото галерија на Адриен Броди
Фото галерија на Адриен Броди
Фото галерија на Адриен Броди
Фото галерија на Адриен Броди

Адриен Броди нето вредност

Адриен Броди е познат по своите актерски способности и неговата сестраност. Тој е многу компатибилен и енергичен актер, кој има капацитет секоја улога да ја направи своја. Адриен Броди можеби е непобитен актер на холивудската индустрија, но неговиот приход доаѓа од многу различни извори како што се филмови, емисии, поддршка и деловни инвестиции. Нето вредноста на Адриен Броди е 60 милиони долари во 2022 година, што во индиска валута е 400 крори + Месечната плата на индиската рупија и Адриен Броди е околу  12 милиони долари +

Име Адриен Броди
Нето вредност (2022) 60 милиони американски долари
Нето вредност во индиски рупии 400 крори + Rs
Месечен приход и плата 5-7 крори +
Годишен приход и плата 6 милиони американски долари 
Годишна плата во индиски рупии 40 милиони евра +
Последно освежено 2022

Нето вредност на Адриен Броди во последните 5 години

Нето вредност во 2021 година 55 милиони американски долари
Нето вредност во 2020 година 50 милиони американски долари
Нето вредност во 2019 година 40 милиони американски долари
Нето вредност во 2018 година 30 милиони американски долари
Нето вредност во 2017 година 20 милиони американски долари
Нето вредност во 2016 година 10 милиони американски долари

Контроверзија на Адриен Броди

  • Нема контроверзии поврзани со Адриен Броди

Откријте ги помалку познатите факти за Адриен Броди

  • Други успешни филмови во кои Броди глумеше се „Тенката црвена линија“ (1998), „Селото“ (2004), „Кинг Конг“ (2005), „Предатори“ (2010) и „Полноќ во Париз“ (2011). Тој е чест соработник на Вес Андерсон, играјќи во четири од филмовите на Андерсон, The Darjeeling Limited (2007), Fantastic Mr. Fox (2009), The Grand Budapest Hotel (2014) и The French Dispatch (2021). Во 2017 година, тој ја толкуваше улогата на Лука Чангрета во четвртата сезона на серијата на БиБиСи Peaky Blinders. Тој ќе глуми во претстојниот биографски филм за Мерлин Монро Русокоса (2022). Во 2022 година, тој глумеше и како Пет Рајли во првата сезона од спортската драмска серија на HBO, Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty.

Неколку често поставувани прашања во врска со Адриен Броди

Кој е Адриен Броди и зошто е популарен?

Адриен Николас Броди е американски актер и продуцент. Тој доби широко распространето признание и признание откако глумеше како Владислав Шпилман во „Пијанистот“ на Роман Полански, за кој го освои Оскар за најдобар актер на 29-годишна возраст, станувајќи најмладиот актер што победил во таа категорија.

Со кого излегува Адриен Броди?

Адриен Броди е во врска со Џорџина Чепмен

Која е нето вредноста на Адриен Броди?

Нетото богатство на Адриен Броди во долари е 60 милиони долари

Дали има некоја контроверзност поврзана со Адриен Броди?

Нема никаква контроверзност поврзана со Адриен Броди на интернет

Вратете се на почетокот копче
Придружете ни се на Telegram