акцијаавантураСуперхеројВеб-серија

Moon Knight Web Series (2022) Датум на објавување, трејлер, песни, Улоги и синопсис

Име на веб-серијата: Веб-серијал Moon Knight (2022)
Датум на издавање:30 Март 2022
Жанр: Акција, авантура, суперхерој
Творец:Ereереми Слејтер
Претставник на шоуто:Ereереми Слејтер
Директор: Мохамед Диаб, Џастин Бенсон, Арон Мурхед
Продуцент:Кевин Фајџ, Луис Д'Еспозито, Викторија Алонсо, Бред Виндербаум, Џереми Слејтер, Мохамед Диаб, Оскар Исак
Продукција:Марвел Гарсониери
Епизоди:
6
Улоги:Оскар Исак, Итан Хок, Меј Каламави, Гаспар Улиел
Синопсис: „Moon Knight“ е нова акциона-авантуристичка серија за глобаленско движење во која се појавува комплексен будник (Оскар Исак) кој страда од дисоцијативно нарушување на идентитетот. Повеќекратните идентитети кои живеат во него се наоѓаат втурнати во смртоносна војна на боговите против позадината на модерниот и антички Египет.

Веб-серијата Moon Knight ПОСТЕРИ И ФОТОГРАФИИ

Постери и фотографии од веб серијата Moon Knight
Фото галерија на веб серијата Moon Knight
Постери и фотографии од веб серијата Moon Knight
Фото галерија на веб серијата Moon Knight
Постери и фотографии од веб серијата Moon Knight
Фото галерија на веб серијата Moon Knight

Веб-серијал Moon Knight Најнови Видеа и трејлери

поврзани написи

Придружете ни се на Telegram