18 +Веб-серија

Гледајте онлајн список на веб серии на Manvi Chugh

Manvi Chugh About & Wiki

Манви Чуг е индиска позната актерка, модел и влијателна на социјалните мрежи. Манви Чуг главно работи во веб серии. Манви има работено во различни познати веб серии како на пр Чармсух Раја Ка Баја. Подолу ја споделуваме листата на познатата веб-серија Листа на Манви Чу, која можете да ја гледате онлајн.

Манви Чуг е познато име во индиската филмска индустрија ОТТ. Најжешката актерка Манви Чуг е една од најпознатите актерки во индиската филмска индустрија која ги направила своите најдобри улоги во платформите ОТТ како Улу. Во светот има милиони фанови и следбеници на Манви Чуг и следбениците секогаш сакаат да добијат максимални информации за нивната омилена славна личност од Боливуд.

Манви Чуг е многу популарна актерка позната по нејзината неверојатна улога во Чармсух

Манви Чуг има многу обожаватели на социјалните мрежи. Работела и на неколку огласи. Манви Чуг е позната по нејзините улоги во индиски веб серии и многу повеќе.

Фото галерија Manvi Chugh
Фото галерија Manvi Chugh

Список на веб серии на Манви Чу

  • Чармсух Раја Ка Баја.
  • Јагања Кутеј Ки Маут.
  • Сексуално образование во Чармсух.
  • Љубовниот фестивал Рити Ривај.
  • Клукајдрвец.

Мерења на телото, фигура и физичка статистика

Големина на градник 34 Б инчи
Големина на градите 34 инчи
Големина на струк 28 инчи
Големина на колкот 35 инчи
Висина (во стапала) 5 стапки 5 инчи
Тежина (во килограми) 65 кг | 143 фунти

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Вратете се на почетокот копче
Придружете ни се на Telegram