ТанчерПрофесионалци

Наташа Станковиќ Возраст, нето вредност, Вики, фотографии, видеа и награди денес

Биографија и лични податоци на Наташа Станковиќ

име:Наташа Станковиќ
Професија:Актерка, танчерка, модел, филмски продуцент
Датум на раѓање:4 Март 1992
Место на раѓањеПожаревац, Србија
Возраст од 2022 година29 години
Нето вредност во долари$ 10 милиони
Кратко биоНаташа Станковиќ е српска танчерка, модел и актерка со седиште во Мумбаи, Индија. Дебитираше во боливудските филмови со политичката драма Satyagraha во режија на Prakash Jha. Во 2014 година, таа учествуваше во Bigg Boss 8.
Работи/МомциХардик Пандја
Маж/брачен другарХардик Пандја
ДебиСатјаграха (2013)
РелигијаХристијанството
ПрестојМумбаи, Махараштра, Индија
Квалификација на образованиеДипломирал
Линкови за социјални медиумиFacebook | Instagram | Twitter

Наташа Станковиќ во Spotlight

Жешките фотографии на Наташа Станковиќ во бикини
Жешките фотографии на Наташа Станковиќ во бикини
Жешката фотографија на Наташа Станковиќ со сопругот Хардик Пандја
Жешката фотографија на Наташа Станковиќ со сопругот Хардик Пандја
Фотографија од бременоста на Наташа Станковиќ со Хардик Пандја
Фотографија од бременоста на Наташа Станковиќ со Хардик Пандја
Наташа Станковиќ се бакнува со Хардик Пандја
Наташа Станковиќ се бакнува со Хардик Пандја
Наташа Станковиќ со поранешното момче
Наташа Станковиќ со поранешното момче
Семејна фотографија на Наташа Станковиќ и Хардик Пандја
Семејна фотографија на Наташа Станковиќ и Хардик Пандја

Наташа Станковиќ Контроверзии


Најдобри видеа на Наташа Станковиќ

 

 

 


Најчесто поставувани прашања

Кој е Наташа Станковиќ и зошто е популарна?

Наташа Станковиќ е српска танчерка, модел и актерка со седиште во Мумбаи. Таа го имаше своето деби со политичката драма на Пракаш Џа „Сатјаграха“. Родена е на 4 март 1992 година во Пожаревац, Србија. Таа стана популарна откако се појави во реалното шоу „Bigg Boss“. Наташа Станковиќ сега е во брак со играчот на индискиот крикет тим Хардик Пандја

Кој е Наташа Станковиќ датира?

Наташа Станковиќ беше во врска со Али Гони, но сега и официјално е во брак со играчот на индискиот крикет тим Хардик Пандја.

Која е нето вредноста на Наташа Станковиќ?

Нето вредноста на Наташа Станковиќ is $ 10 милиони

Дали има некаква контроверзија поврзана со Наташа Станковиќ?

Наташа Станковиќ влезе во полемика кога нејзиното поранешно момче Али Гони реагираше за нејзината бременост и свадбените фотографии со Хардик Пандја

поврзани написи

Придружете ни се на Telegram