18 +Веб-серија

Гледајте онлајн список на веб серии на Анушка Шривастава

Анушка Шривастава За и Вики

Анушка Шривастава е познато име во индиската филмска индустрија. Најжешката актерка Анушка Сривастава е една од најпознатите актерки во индиската филмска индустрија која ги направила своите најдобри улоги во платформите ОТТ како Улу. Во светот има милиони фанови и следбеници на Анушка Шривастава и следбениците секогаш сакаат да добијат максимални информации за нивната омилена боливудска славна личност. таа го наведе својот носител како инфлуенсер. Потоа почнала да работи во филмови, веб серии, музички спотови и кратки филмови. Таа е најпозната по својата смела сцена во списокот на веб серии на Рити Ривај. Таа исто така работеше со популарниот индиски OTT како што е ULLU. Таа стана популарна со „Kaneez Part 1“ што може да го пренесувате на апликацијата ULLU. Секој знае за Анушка Шривастава. Анушка Шривастава е позната и по своето моделирање во бикини.

име:Анушка Шривастава
Вистинско име:Anu
Професија:Актерка, модел, влијателна на социјалните мрежи
Датум на раѓање:29-Oct-97
Место на раѓањеМумбаи
Возраст од 2022 година24
Нето вредност во долари$2 милиони - $5 милиони $ Приближно
Кратко биоАнушка Шривастава е една од познатите ѕвезди на Инстаграм во Индија. Таа е најбрзо растечката ѕвезда на Инстаграм во Индија. Таа е главно позната по нејзината симпатична насмевка која ги насмевнува сите. Таа има 20.6 милиони следбеници со популарните креатори на Тик Ток и на Инстаграм во близина на околу 739 илјади следбеници. Таа е една од виралните токери на Тик и е позната и по своите изрази.
Работи/МомциNA
Маж/брачен другарNA
ДебиСирф (2008)
Религијахиндуизмот
ПрестојМумбаи
Квалификација на образованиеДипломираат
Активна година2008 - Тековно
Линкови за социјални медиуми Instagram |
Фото галерија Анушка Шривастава

Листа на веб серии на Анушка Шривастава

  • Тишнаги
  • Гори Тера Гаон Бада Пјара
  • Ту Раб Ки Мехар Рубаро Ту Аа
  • Рити Ривај (Таала Чаби)
  • Kaneez Дел 1 ULLU

Мерења на телото, фигура и физичка статистика

Големина на градник 32 Б инчи
Големина на градите 32 инчи
Големина на струк 26 инчи
Големина на колкот 34 инчи
Висина (во стапала) 5 стапки 2 инчи
Тежина (во килограми) 50 кг | 110 фунти

Фотографии на Анушка Шривастава

Фото галерија Анушка Шривастава
Фото галерија Анушка Шривастава
Фото галерија Анушка Шривастава
Фото галерија Анушка Шривастава

Анушка Шривасатава

поврзани написи

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Придружете ни се на Telegram