Озборувања

Hotstar на Disney+ ќе го емитува хорор филмот „Prey“

Disney+ Hotstar ќе го емитува Prey, научно-фантастичен хорор филм базиран на франшизата Predator, на 7 октомври, на хинди, како и на англиски јазик. Тоа е петтиот дел и приквел на првите четири филма и е во режија на Ден Трахтенберг. Во него играат Амбер Мидтандер, Дакота Биверс, Дејн ДиЛиегро, Мишел Траш, Сторми Кип, Џулијан Блек Антилопа и Бенет Тејлор. Prey беше премиерно прикажан на San Diego Comic-Con на 21 јули 2022 година и беше објавен од студиото 20th Century како оригинален филм на Hulu во Соединетите Држави, исто така беше објавен и на Disney+ Star на меѓународно ниво на 5 август.

Американските филмови, телевизиски емисии и програми на турски, германски и корејски јазици - вклучувајќи ги и нивните синхронизирани верзии - се појавуваат како голема привлечност на услугите за видео стриминг преку врвни (OTT), кои сочинуваат дури 30% од вкупната гледаност. изјавија високи директори на неколку од овие платформи.

Додека таквата меѓународна содржина наоѓа спремни корисници меѓу младите урбани Индијанци во метрото, оние во малите градови имаат корист од нивните синхронизирани верзии и на хинди и на регионални јазици.

Извлекувањето на Нетфликс и Кабината за бакнување беа популарни на хинди и тамилски, како и „Момците“, „Војната утре“, „Чудесна жена“ и „Паразит“ на Амазон. Волт Дизни, исто така, одлучи да ги искористи помалите градови со тоа што ќе ја направи достапна содржината на Disney+ (вклучувајќи ја и Marvel) дури и во своите планови за поевтини цени во Индија за да го прошири досегот.

Додека неколку ниши, странски телевизиски канали и торент веб-страници на Интернет ги запознаа Индијанците со меѓународна содржина порано, платформите OTT помогнаа да се подобри леснотијата на пристапот. Додека публиката на метрото е презаситена од откривањето на таква меѓународна содржина на ОТТ, малите градови неодамна почнаа да добиваат вкус на она што може да се смета за кул, и е дел од муабетот на социјалните мрежи. Ковид, исто така, обезбеди дека луѓето се изложени на многу повеќе работи на телефон, со оглед на тоа што неколку големи семејства немаат повеќе телевизори.

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Вратете се на почетокот копче
Придружете ни се на Telegram