Актерката

Еве ја листата на најбогатите актерки и во Холивуд и во Боливуд и можете да најдете информации за најплатените актерки, нивната поранешна и сегашна нето вредност, итн. Некои од најпознатите актерки во Холивуд се Скарлет Јохансон, Џенифер Лоренс, Ема Вотсон, Ен Хатавеј и Натали Портман додека се во Боливуд Дипика Падуконе, Алија Бат, Пријанка Чопра и Катрина Каиф се на врвот на листата. Се проценува дека во Холивуд платата по филм на врвни актерки е околу 15 до 20 милиони долари за врвни улоги во филмови со голем буџет. Во Боливуд, врвните актерки наплаќаат околу 10-15 крори INR.

Вратете се на почетокот копче
Придружете ни се на Telegram