акција

Акционите филмови се многу познати ширум светот и на луѓето им е забавно да ја гледаат акцијата на големиот екран. Во холивудските акциони филмови Роки серијата со Силвестер Сталоне, Рамбо повторно со Силвестер Сталоне, Арнолд Шварценегер со филмови како Терминатор, Предатор итн се сметаат за најдобри филмови во акционите жанрови. Во Боливуд, филмовите како Sholay, Khiladiyon ka Khiladi, Ek Tha Tiger, Dhoom сериите, Singham, Don 1 & 2, Ghajini, Baaghi и Commando се сметаат за најдобри во овој жанр. Овде можете да добиете какви било информации за акционите филмови, како што се колку заработиле во кутијата, актерите кои се појавуваат во филмот, буџетот на филмот и многу повеќе.

Вратете се на почетокот копче
Придружете ни се на Telegram