Биографија

Публиката ширум светот сака да гледа биографски филмови познати како биографии бидејќи ја раскажуваат приказната за познати личности за кои не знаеме многу. Во Холивуд, биографиите се многу познат жанр, а некои од најдобрите холивудски биографии се „Прекрасен ум“, „Волкот од Волстрит“, „Социјална мрежа“, „Линколн“ и „Во дивината“. Во Боливуд, биографските филмови како Bhaag Milkha Bhaag, Shershah, SardarUdham, Gangubai Kathiawadi, Sanju, Guru, Neerja, Mary Kom, Sarbjit, The Dirty Picture • ги сакаат и критичарите и публиката. Овде можете да ги добиете сите информации за биографските филмови и од Холивуд и од Боливуд.

Вратете се на почетокот копче
Придружете ни се на Telegram