Семејство

Трендот на семејни филмови благо опаѓа и во Холивуд и во Боливуд бидејќи во денешно време се во мода акционите и криминалистичките филмови со голем буџет. Но, семејните филмови никогаш не можат да излезат од мода и неодамна во Боливуд, Jug Jug Jiyo, семеен филм се покажа прилично пристојно на кино благајните. Во Холивуд, Sound of the Music, Finding Nemo, The Parent Trap, Inside Out итн се сметаат за класични семејни филмови, а во Боливуд Chupke Chupke, Bawarch, Khoobsurat, Kabhi Khushi Kabhie Gham, Ek Rishta, Baaghban, Hum Aapke Hain Kaun, Hum Saath Saath Hain се многу познати семејни филмови. За какви било информации за семејните филмови ширум светот, како годината на прикажување, актерската екипа, буџетот, приходите итн., посетете го нашиот портал.

Вратете се на почетокот копче
Придружете ни се на Telegram