АктерПознати личности

Нето вредност на Роб Лоу, возраст, Вики, фотографии, награди и контроверзии денес

Оваа статија опфаќа информации за моменталната нето вредност на Роб Лоу, како и за последните 5 години нето вредност, лични детали, фотографии, контроверзии, награди, помалку познати факти, ЧПП и сè што сакате да знаете за него.

Биографија и лични податоци на Роб Лоу

Роб Лоу е познато име во Холивуд. Фит актерот Роб Лоу е еден од најдобрите актери во Холивуд. Во светот има милиони фанови и следбеници на Роб Лоу и следбениците секогаш сакаат да добијат максимални информации за својот омилен актер. 


Роб Лоу во центарот на вниманието

Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу
Фото галерија на Роб Лоу

Роб Лоу Нето Ворт

Роб Лоу е познат по своите актерски способности и неговата сестраност. Тој е многу компатибилен и енергичен актер, кој има капацитет секоја улога да ја направи своја. Роб Лоу можеби е непобитен актер на холивудската индустрија, но неговиот приход доаѓа од многу различни извори како што се филмови, емисии, одобрувања и деловни инвестиции. Нето вредноста на Роб Лоу е 100 милиони долари во 2022 година, што во индиска валута е 200 крори + Месечната плата на индиската рупија и Роб Лоу е околу  $ 500K +

Име Роб Лоу
Нето вредност (2022) 100 милиони американски долари
Нето вредност во индиски рупии 200 крори + Rs
Месечен приход и плата 5-7 крори +
Годишен приход и плата 6 милиони американски долари 
Годишна плата во индиски рупии 50 милиони евра +
Последно освежено 2022

Нето вредност на Роб Лоу во последните 5 години

Нето вредност во 2021 година 90 милиони американски долари
Нето вредност во 2020 година 80 милиони американски долари
Нето вредност во 2019 година 70 милиони американски долари
Нето вредност во 2018 година 60 милиони американски долари
Нето вредност во 2017 година 50 милиони американски долари
Нето вредност во 2016 година 40 милиони американски долари

Контроверзија на Роб Лоу

  • Нема контроверзии поврзани со Роб Лоу

Откријте ги помалку познатите факти за Роб Лоу

  • До крајот на милениумот, неговата кариера доживеа оживување кога се врати во телевизијата, правејќи го својот пробив како Сем Сиборн во политичката драма на NBC The West Wing (1999–2003), за која доби номинации за наградата Еми Primetime и две награди Златен глобус. Неговите други телевизиски улоги вклучуваат Роберт МекКалистер во драмата Brothers & Sisters на ABC (2006-2010), Крис Трагер во ситкомот на NBC Parks and Recreation (2010-2014, 2015), Итан Вилис во медицинската драма на CBS Code Black (2016-2018). ), и како капетан Овен Странд во критички пофалената драма на Фокс 9-1-1: Осамена ѕвезда (2020–сега). Во 2018 година, тој го направи своето режисерско деби со телевизискиот филм The Bad Seed, римејк на истоимениот филм од 1956 година.

Неколку ЧПП во врска со Роб Лоу

Кој е Роб Лоу и зошто е популарен?

Своето актерско деби го имаше на 15-годишна возраст со краткотрајниот ситком на ABC, Нов вид на семејство (1979–1980). По многубројните телевизиски улоги во раните 1980-ти, тој стана познат како тинејџерски идол и член на Brat Pack со улоги во филмови како The Outsiders (1983), Class (1983), The Hotel New Hampshire (1984), Oxford Blues ( 1984), Огнот на Свети Елмо (1985), За минатата ноќ… (1986) и Квадратен танц (1987). Успехот на овие филмови го воспостави како холивудска ѕвезда.

Со кого излегува Роб Лоу?

Роб Лоу е во врска со Шерил Беркоф.

Која е нето вредноста на Роб Лоу?

Нетото богатство на Роб Лоу во долари е 100 милиони долари

Дали има некоја контроверзност поврзана со Роб Лоу?

Нема никаква контроверзност поврзана со Роб Лоу на интернет

поврзани написи

Придружете ни се на Telegram