хранаНачин на живот

Пет ајурведски прехранбени продукти кои помагаат природно да се справите со дијабетесот

Дијабетесот е една од најбрзо растечките болести во Индија, која може да се покаже како фатална. Често се карактеризира со често мокрење, замор и гадење, дијабетесот може да доведе до ужасни здравствени проблеми како што се кардиоваскуларни болести, оштетување на бубрезите, кожни состојби, па дури и депресија. Сепак, за да го контролирате вашето здравје со дијабетес, треба да се земе предвид префрлување на здрава исхрана.

Исто така прочитајте: Придобивките од јога асани за пациенти со дијабетес

Еве список на пет ајурведски намирници за управување со дијабетес и регулирање на нивото на шеќер во крвта.

  • Придобивките од куркумата:

Попозната како халди, ајурведска суперхрана, таа е полна со антиоксиданси и антиинфламаторни својства, кои се од витално значење за управување со дијабетес и други придружни заболувања. Истражувањата покажуваат дека куркуминот е активно соединение кое се наоѓа во куркумата што го намалува нивото на гликоза во крвта, а исто така помага да се справат со други проблеми поврзани со дијабетес. Можете да го консумирате така што ќе го додадете во секојдневните јадења за време на подготовката или да го измешате во убава чаша топло млеко.

  • Амла: 

Преполна со витамин Ц, антиоксиданси, железо и калциум, амла (индиски цариградско грозде) помага во зајакнувањето на вашето целокупно здравје и го спречува ризикот од ужасни здравствени состојби и често е познат како складиште на исхрана што помага да се намали нивото на шеќер во крвта. кај пациенти со дијабетес. Според студиите, амла може да помогне во правењето на телото поодговорно на инсулин и да ги регулира ефектите на дијабетесот. Исто така го подобрува видот, здравјето на кожата, имунитетот и варењето. Може да се консумира сиров, во форма на кисели краставички или пак да го подготвите неговиот сок.

  • Фенугрик: 

Фенугрикот (мети семе) се смета за одличен за контрола на вашиот дијабетес бидејќи го забавува варењето, го проверува шеќерот во крвта и ја подобрува активноста на инсулин. Овие семиња содржат влакна кои помагаат во забавување на процесот на варење и регулирање на апсорпцијата на јаглени хидрати и шеќер. За да ги искористите максималните придобивки, измешајте една лажичка тилчец во прав со млака вода и пијте редовно рано наутро.

  • Џамун:

Џамун/индиската капина е врвна храна во Ајурведата за лекување на проблеми како дијабетес, бидејќи е преполна со неверојатни антиоксидантни својства, а исто така содржи и јамболин, хемикалија која на крајот ја забавува дијастатската конверзија на скробот во шеќери и помага во управувањето со крвта. нивоа на шеќер.

  • Горчлива тиква: 

Познато е дека карела/горчливата тиква го регулира нивото на шеќер во крвта и го третира дијабетесот, како и помага во губење на тежината и зајакнување на кожата. Пијте го неговиот сок редовно за да ги искористите максималните придобивки.

Храна што треба да ја избегнуваат дијабетичарите:

Не постои тешко и брзо правило за избегнување специфична храна кај дијабетес, но треба да се избегнуваат прехранбени производи кои можат да предизвикаат скок на нивото на инсулин и шеќер во крвта. Зашеќерените пијалоци (газирани пијалоци/сокови/спортски пијалоци), преработена храна, мед/јаворов сируп, засладен јогурт, зашеќерено кафе, бел леб, тестенини и житарки за појадок (со додадени шеќери), се некои вообичаени примери за ова.

Други совети за здрава исхрана:

Еве неколку корисни совети за исхрана што треба да ги следат дијабетичарите:

  • Треба да се претпочита храна со умерени количини на јаглени хидрати.
  • Консумирајте повеќе цели зрна и храна богата со влакна како грашок, грав, овес и јачмен. 
  • Проверете ги заситените масти и млечните производи со висока содржина на масти.
  • Обидете се да не прескокнувате оброци и да ја скршите вашата дневна исхрана на помали порции.

поврзани написи

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Придружете ни се на Telegram