филмови

План А План Б: Датум на издавање, трејлер, песни, улоги

Синопсис Филмски план А План Б

Тамана Бхатија е сватовничка која верува дека бракот е за сите, освен за неа. Ритеиш Дешмух е успешен адвокат за развод со тајна.

Што се случува кога ќе се вкрстат? Дали спротивностите може да коегзистираат, а камоли да привлекуваат?

Исто така прочитајте: ItluMaredumilliPrajaneekam: Датум на издавање, трејлер, песни, актерска екипа

План А План Б Филмска актерска екипа

  • Ритеиш Дешмух
  • Тамана Бхатија
  • Пунам Дилон
  • Куша Капила

поврзани написи

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Придружете ни се на Telegram