акцијаФантазијатафилмови

Трол Netflix Филм Гледајте онлајн актерска екипа, екипа, вики, приказна и синопсис

Нетфликс го објавува новиот филм Трол со акција и фантазија. Во оваа филмска екипа се Ине Мари Вилман, Мадс Сјогард Петерсен, Гард Б. Гледајте го целиот филм на Трол само на апликацијата Нетфликс која излегува на 1 декември 2022 година.

Синопсис Netflix Филм Трол Гледајте онлајн

Кога древен трол ќе се разбуди во норвешка планина, група херои мора да се соберат за да се обидат да го спречат да направи смртоносен хаос

Исто така прочитајте: Веб-серијата на Нанси Јесма Гледајте онлајн (2022) Улоги, екипа, вики, приказна и синопсис

Име на филмот Трол 
Жанр Акција, фантазија
ОТТ платформа Netflix 
Датум на издавање  1 декември 2022.
Јазик hindi
Филмски дел 1
Време на траење на филмот  1ч59м
Директор Роар Утауг
Број на епизоди  Ажурирање наскоро

Трејлер за Трол 

Актер од филмот „Трол“.

  • Ине Мари Вилман
  • Мадс Сјогард Петерсен
  • Гард Б. Еидсволд
  • Ким С. Фалк-Јоргенсен
  • Пал Андерс Нордви
  • Ерик Воренхолт
  • Пал Ричард Ландерби
  • Хуго Микал Скар

Приказна за Трол 

Кога древен трол ќе се разбуди во норвешка планина, група херои мора да се соберат за да се обидат да го спречат да направи смртоносен хаос

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Вратете се на почетокот копче
Придружете ни се на Telegram