Озборувања

Ѕвездата на Hush Hush Соха Али Кан зборува за нејзината ќерка Инаја; вели: „Се изгубив од вид кога станав мајка“

Боливудската актерка Соха Али Кан зборува за тоа дека е мајка додека го споделува нејзиниот пристап кон рамнотежа помеѓу работата и животот.

Боливудската актерка Соха Али Кан со своите настапи во филмовите како Ранг Де Басанти, Хоја Хоја Чанд, Дил Маанге Мор и Мумбаи Мери Јаан остави впечаток кај публиката. Актерката паузираше една година по нејзиното раѓање и се врати на големото платно во 2018 година со филмот Saheb Biwi Aur Gangster 3. Иако нема никакво издание на големите екрани на картите, актерката ги забавуваше своите фанови со OTT проекти. По Каун Банеги Шихарвати од ZEE5, Соха сега го привлекува вниманието за Hush Hush на Amazone Prime Video.

На истата белешка, ќерката Патауди неодамна го сподели своето искуство од работата на серијата во ексклузивно интервју за Filmfare. Интересно, во текот на разговорот, таа искрено зборуваше за тоа што е мајка и какви промени донела во нејзиниот живот. Коментирајќи го нејзиниот пристап кон рамнотежа помеѓу работата и животот, Кан тврди: „Избрав да имам дете подоцна во животот за да можам да посветам повеќе време на тоа да бидам родител. Тоа отсекогаш ми бил прв приоритет“.

Како што продолжи, Соха рече: „За жените се вели дека се одлични мултитаскирки, но јас можам да правам само една работа во исто време. До-тинејџерски чизен ек саат Карна аата хи нахин хаи. Се изгубив од вид кога станав мајка. Сега сфаќам дека тоа беше огромна грешка и мора да одржувате други идентитети, страсти и определби. Но, ми требаа две години да го сфатам ова“.

Споделувајќи ја својата перспектива да биде вработена мајка, таа елаборираше: „Повремено се чувствувам виновна. Сепак, ова доаѓа од внатре. Тоа доаѓа од нашата желба да бидеме секаде. Верувам дека сум најдобар во се. Мери бети ко џаисе главна кана килати хун ваисе Кои аур кана нахин кила пајега. Таа ќе гладува. Сепак, невозможно е да се направи сè“.

Зборувајќи за Hush Hush, серијата од седум епизоди започна да се емитува на Prime Video од 22 септември па натаму. Заедно со Соха, се појавува и режисерскиот филм Тануја Чандра Јухи Чаула, и Критика Камра во водство додека Каришма Тана го есејува ликот на полицаец.

поврзани написи

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Придружете ни се на Telegram