филмови

Itlu Maredumilli Prajaneekam: Датум на издавање, трејлер, песни, улоги

Синопсис Филм Itlu Maredumilli Prajaneekam

Сместено во џунглите, каде што живеат племиња кои никогаш не гласале во целиот свој живот. Бидејќи и понатаму се соочуваат со многу проблеми, тие решаваат да се борат против владата која не сака да им помогне. Откако живее со племенските луѓе, Алари Нареш дознава што се случува и решава да се бори во нивно име.

Исто така прочитајте: Кум: Датум на издавање, трејлер, песни, улоги

Itlu Maredumilli Prajaneekam Филмска екипа

  • Алари Нареш
  • Ананди
  • Венела Кисоре
  • Praveen
  • Сампат Раџ

поврзани написи

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *

Придружете ни се на Telegram